Sport
0
A A A

Walczymy z tłuszczem na wewnętrznej stronie ud

37

Tigh gap – jeśli chodzi o kobiecą sylwetkę, to jest to jeden z naszych największych obiektów pożądania. Mamy na myśli szczelinę między udami, gdy nogi są złączone. W rzeczywistości bardzo trudno o taki wygląd. Często nawet stosunkowo szczupłe, a także wysportowane kobiety po wewnętrznej stronie ud mają zgromadzoną nadmiarową tkankę tłuszczową. Nie należy z tego powodu popadać w kompleksy, ale nie trzeba też zakładać, że taka budowa ud dana jest nam raz na zawsze. Poznaj ćwiczenia, które pobudzą spalanie tkanki tłuszczowej z tych miejsc.

Tendencja do odkładania się tłuszczu po wewnętrznej stronie ud charakteryzuje przede wszystkim młode kobiety. Jest za to odpowiedzialne wysokie stężenie progesteronu. Z biegiem czasu poziom tego hormonu spada, a tkanka tłuszczowa zaczyna gromadzić się przede wszystkim na brzuchu. Odkładanie się tłuszczyku na udach w młodym wieku wiąże się z przygotowaniem organizmu kobiety do ciąży i karmienia. Naturę dość trudno zmienić, ale z prawdziwą determinacją można naprawdę wiele zdziałać.

Winna matka natura?

Aby wyszczuplić wewnętrzną stronę ud, musimy spalić nadmiar tkanki tłuszczowej. Wydaje się proste, ale przecież nie da się odchudzić tylko nóg. Jeśli przejdziemy na dietę redukcyjną i rozpoczniemy treningi, będziemy chudnąć z całego ciała. Jeśli twoim problemem są tylko uda, to oprócz odchudzających treningów aerobowych powinnaś wykonywać też treningi siłowe na górne partie ciała. Dlaczego? Ponieważ chudnąc równomiernie z całego ciała nie uda ci się zniwelować dysproporcji między delikatnymi ramionami a masywnymi nogami. Ćwiczenia wzmacniające i rozwijające mięśnie ramion, barków, pleców i klatki piersiowej sprawią, że twoja sylwetka stanie się bardziej harmonijna.

A jak ćwiczyć same uda? Wybierz ćwiczenia rozwijające siłę i rozciągające mięśnie, ale takie, które nie będą ich rozbudowywać. Jesteś na siłowni? Nie omijaj ciężarów. Wybierz tylko takie ćwiczenia, które zmuszają do wysiłku odpowiednie mięśnie, czyli przywodziciel krótki, długi oraz wielki, mięsień smukły i mięsień grzbietowy.

Na siłowni i w domu

Przysiady? Jak najbardziej, ale w szerszym niż zwykle rozkroku. Stopy stawiaj przy tym na zewnątrz. Bardzo skuteczna jest także pozycja sumo, czyli bardzo szeroko rozstawione nogi i stopy wyraźnie skierowane na zewnątrz (ustawione niemal równolegle do barków). W tej pozycji możesz wykonywać zarówno przysiady, jak i martwy ciąg. Jeśli masz do dyspozycji maszyny, wykorzystaj je do przywodzenia horyzontalnego. W domowych warunkach podobne ćwiczenie wykonasz z piłką szwajcarską. Połóż się na plecach, nogi ugnij w kolanach i włóż między nie piłkę. Wykonuj ruch pulsacyjny – raz w szybszym tempie, raz w wolniejszym – tak, by piłka cały czas pozostawała nad ziemią, a mięśnie twoich ud były napięte.

Innym ćwiczeniem jest przywodzenie nóg z wykorzystaniem linki wyciągu dolnego. Powinnaś stanąć bokiem do wyciągu i zaczepić linkę na kostce. Jedną ręką złap za uchwyt, drugą oprzyj na biodrze. Unieś prostą nogę do boku (postaraj się o kąt prosty między biodrem a udem), a następnie opuść ją, kontrolując ciężar. Warto wykonywać też ćwiczenia z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. Wypróbuj następujące ćwiczenie: połóż się na prawym boku, lewą stopę postaw na podłodze przed prawym kolanem. W tej pozycji wykonuj uniesienia prawej nogi. Ma być cały czas prosta. Potem dorzuć do tego ruch pulsacyjny. Czujesz, jak palą mięśnie?

Zadbaj o uda bez siłowni

Jeśli myślisz, że silne uda i smukłe łydki wypracujesz samym bieganiem, jesteś w...

Ach, te boczki… Jak się ich pozbyć?

Wystają spod krótkiej bluzeczki i znad spodni biodrówek. Odznaczają się na...

Najlepsze ćwiczenia pleców

Powszechną dolegliwością ludzi w każdym wieku są bóle pleców. Mogą mieć one różne podłoże, jednak bardzo często wynikają po prostu z tego… że budujące je mięśnie są słabe. Ból wywołuje wówczas siedzenie za biurkiem; bywa, że z obolałymi plecami podnosimy się już rano z łóżka. Dlatego powinniśmy ćwiczyć nie...

Super forma dzięki starej dobrej piłce szwajcarskiej

Z dużą gumową piłką – jeśli dobrze się zastanowić – bawiliśmy się już w dzieciństwie. Tylko że piłka sprzed lat miała „uszy” i służyła głównie do skakania. Piłka szwajcarska dostarcza nie mniej radości, ale i kilka dodatkowych korzyści. Dzięki niej wykonasz trening, który zmęczy i wyrzeźbi całe...

Niepozorna, a daje w kość. Trening z piłką gimnastyczną

Na pierwszy rzut oka wygląda jak zabawka dla dzieci. Niech jednak nie zwiodą cię pozory. Piłka gimnastyczna stworzona została do tego, by za jej pomocą osiągać szybkie i trwałe efekty treningowe. Gra z jej wykorzystaniem (bynajmniej nie w piłkę nożną) warta jest świeczki, o czym przekonasz się na własnej skórze, testując...